Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
72270

Kalsnavas pagasta svētki 201613.augustā Kalsnavas pagastā norisinājās jau 6-tie pagasta svētki! Svētki, kas veltīti mūsu pagasta iedzīvotājiem, visiem , kas rūpējas par to, lai mūsu pagasts būtu šodien, rīt un vienmēr! Šogad pagasta svētku ietvaros uz sporta spēlēm visas dienas garumā aicināja biedrība Kalsnavas Jaunieši. Bija padomāts par interesantu un aizraujošu Netradicionālo sporta spēļu programmu, mazākajiem kalsnaviešiem bija iespēja iztrakoties piepūšamajās atrakcijās, iegūt skaistus hennas un glitter tetovējumus. 
Pagasta svētku noskaņās tika atklāta kalsnavietes tekstilmākslinieces Ilmas Austriņas un modelētājas Daces Austriņas darbu izstāde. Tā apskatāma līdz 13.septembrim Kalsnavas pārvaldes ēkas 2.stāva zālē un bibliotēkas telpās.
 Ik gadus, pasākums notika Kalsnavas pamatskolas iekšpagalmā, bet šogad apstākļi mūs nelutināja, kūku degustācija, svētku  koncerts un balle tika pārcelti  uz Kalsnavas kultūras namu.
 Pirms koncerta Kalsnavas čaklākās un saimnieciskākās kūku cepējas Inese Kukāre un Gunta Štikova aicināja nobaudīt pašu gatavotās kūkas. Abas saimnieces, pagasta ļaudīm par prieku bija izcepusi trīs dažādas kūkas. Liels paldies saimniecēm! Ceram, ka tas iedrošinās arī citas cepējas un nākamajos svētkos būs kuplāks dalībnieču pulks.
Uz svētku koncertu kalsnaviešus un viesus aicināja Jaunkalsnavas  muižas saimnieki baroni Fon Kāleni. Klauss un Karlīna Fon Kāleni  kopā ar Kalsnavas pašdarbības kolektīviem   dziesmās un dejās apceļoja Jaunkalsnavas muižas kompleksu. Ilgu laiku pagasta centrā  sērīgi stāv  vecā muižas ēka - savā laikā daudzu kalsnaviešu pirmā skola.  Pateicoties mūsu pagasta uzņēmējam  Jānim Solovjevam, šogad ēkā notiek darbi un tas priecē mūs visus. Rosība šajā ēkā raisa arī radošas domas attiecībā gan uz sava pagasta vēstures apzināšanu, gan turpmāko darbu tās saglabāšanā. 
Daudzi kalsnavieši pasākumā  uzzināja mūsu veco ēku pielietojumu senos laikos. Par kultūras namu zinām, tas kādreiz bijis muižas zirgu stallis. Bet nezinājām, kur bijis Driķu krogs, klēts, kalpu mājas, alus brūzis, ķieģeļu ceplis.
Kā jau katru svētku kulminācija ir uguņošana, mēs visi kopā pusnaktī ar laba vēlējumiem Kalsnavai un kalsnaviešiem palaidām debesīs   lampionus. Uz tikšanos nākamgad Kalsnavas pagasta svētkos!

Kalsnavas kultūras darba organizatori.

Ielādēju... 
      Atpakaļ