Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Pagasta identitāte

Pagasta identitāte

2004.gada 3.novembrī apstiprināts Kalsnavas pagasta ģerbonis – zaļā lauka lecošs zelta briedis, tādā pat vairoga galvā trīs zaļi čiekuri. Ģerboni  veidojis mākslinieks Gunārs Krollis.

Briedis – asociējas ar medībām. Tas ir Saules dzīvnieks. Ragi atgādina dzīvības koku un ir arī atjaunošanās simbols.
Čiekuri – auglības un dzīvības sēkla. Pagasta kokaudzētavas simbols, tās slava aizgājusi tālu pāri Latvijas robežām.
Zaļā krāsa simbolizē augu valsti, pavasara plaukumu. Tā ir arī ūdens dzīvības un svaiguma krāsa. Cerības, ilga mūža un nemirstības simbols. Arī kā materiālās un garīgās glābšanas un gudrības krāsa.
Zelta krāsa – viscēlākais metāls. Mirdzošs, izturīgs, nemainīgs – kā mūžības un pilnības simbols. Kā debesu gaismas un arī materiālās pasaules simbols.
2006.gadā Valsts svētkos novembrī kalsnavieši ieraudzīja jauno Kalsnavas karogu.

Kalsnava šodien ir spēcīga, jo savu ieguldījumu pagasta attīstībā vienmēr devuši  tās skolotāji (piem. Aleksandrs  un Ieva Stērstiņi, Pēteris Siliņš un Reinholds Liepiņš), pedagogi vēl nesenā pagātnē – Aina Igaune, Leokādija Medne, Zaiga Ādama, Biruta Jokste, Vija Mičule, Aivars Krūze, mūsu novada rakstnieki un dokumentētāji (Jānis Sārts, Pēteris Liepiņš), šeit dzīvojošie mākslinieki, mežu zinātnes darbinieki  - Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Veronika Bambe, Leons Brutāns, Valdemārs Mālakalns, ilggadējais Mežu Pētīšanas Stacijas „Kalsnava” direktors Antons Kažemaks, Irenejs Tjarve, ilggadējs „Silava” direktors, mežu nozares speciālists, zinātnieks Imants Ieviņš, māksliniece Aija Ozoliņa, Alfrēds Čepānis- eks. saeimas deputāts. Mēs lepojamies ar viņu devumu.