Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
45082

Swedbanka informēKalsnavas pagasta DUS "Avots" tagad ir pieejams jauns pakalpojums - skaidras naudas izņemšana ar Swedbank karti.

Latvijā cilvēki arvien vairāk maksā ar banku kartēm - pērn decembrī 77% no visiem darījumiem ar Swedbank kartēm jau bija norēķini, nevis skaidras naudas izņemšana bankomātā. Tomēr privātpersonu ikdienas darījumos skaidra nauda joprojām ik pa brīdim ir vajadzīga. Daudzās vietās, kur nav bankomātu, tagad ir alternatīva nelielu summu izņemšanai no sava konta.

Swedbank jau kādu laiku piedāvā pakalpojumu - klients ar savu bankas karti var veikalā pie kases izņemt skaidru naudu (līdzīgi, kā norēķinoties ar karti par pirkumu). Šādas tirdzniecības vietas var pazīt arī pēc īpašas uzlīmes uz veikala durvīm .

Savukārt uzņēmumi, piedāvājot saviem pircējiem šādu risinājumu, vienlaikus samazina arī savas izmaksas par inkasāciju.

Visu vietu sarakstu, kur pieejams šāds pakalpojums, var atrast Swedbank mājas lapā, sadaļā "Kontakti".

Kā notiek skaidras naudas izmaksa tirdzniecības vietās?

Skaidras naudas izņemšana tiek noformēta kā atsevišķs darījums pirms vai pēc iepirkšanās pie tirgotāja. Minimālā izmaksas summa ir 1 eiro cents, maksimālā - 75 eiro.

Klientam ir tiesības veikt vairākus secīgus naudas izņemšanas darījumus. Nauda var tikt izmaksāta gan banknotēs, gan monētās. Katram darījumam tiek piemērota bankas cenrādī noteiktā komisijas maksa. Tirgotājam ir tiesības atteikt skaidras naudas izmaksu, ja nav iespējams nodrošināt tā izpildi, piemēram, nav atbilstoša skaidra nauda viņa kasē.

Lai arī par skaidras naudas izņemšanu pie tirgotāja ir komisijas maksa (0,71 EUR), tā atsver laika patēriņu un transporta izdevumus, ja cilvēks brauktu tikai pēc skaidras naudas uz bankomātu.
 
      Atpakaļ