Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
26453

Electrolux Latvia Ltd. Jaunkalsnavas 24 stundu misijaElectrolux Latvia Ltd. Jaunkalsnavas 24 stundu misijaKalsnavas pagastā.

Iedzīvotāji droši vien ir pamanījuši, ka pēdējās dienas pa Kalsnavu dzīvojās četri zilās jakās tērpti cilvēki, kas runājās ar vietējiem iedzīvotājiem, fotografējās ar kaķiem, kungiem ar ūsām un citādi pārsteidza kalsnaviešus.

Mēs, zilajās jakās tērptie cilvēki, patiesībā neesam nekādi dīvaiņi, bet gan Electrolux Latvia Ltd darbinieki, kas mūsu uzņēmuma komandas saliedēšanas pasākuma (tautas valodā runājot, teambuilding) ietvaros, mēģinājām iepazīt un izzināt kalsnaviešu ikdienu.  Tāpēc tagad mēs vēlamies pastāstīt šajās dienās gūtos iespaidus.

Mūsu misija sākās Jaunkalsnavas centrā pie dīķa ar burvīgām ūdensrozēm, kādas mums rīdziniekiem negadās bieži redzēt. Jau pirmie sastaptie cilvēki ir laipni un atsaucīgi un labprāt norāda mums ceļu uz pašvaldības ēku, kurā atrodas bibliotēka. Tur mēs sastopam atsaucīgu bibliotēkas vadītāju, kuru nākamajās 24 stundās ne reizi vien vēl „apciemojam”, mazliet bažoties par to, vai, ieraugot mūs atkal un atkal, neizdzirdēsim no Guntas Štikovas smagas nopūtas.

Viens no mūsu pozitīvākajiem notikumiem ir vietējās pensionāru apvienības „Optimisti” dalībnieki Maija Māliņa un Jānis Ģēģeris, kuru attieksme ne brīdi nerada šaubas par apvienības nosaukuma pareizu izvēli. No Maijas kundzes ne vien staro apbrīnojams optimisms, bet viņa arī laipni ļauj bildēties ar savu kaķēnu Seru Ričardu (!) un iesaistās veļas mašīnas meklēšanā, kuru galu galā mums izdodas atrast bijušajās kopmītnēs ar Regīnas kundzes palīdzību.

Nevaram nepieminēt arī viesu mājas „Naktsvijoles”  saimnieci  Ilzi, kas mums laipni izrādīja skaisto viesu namu, kad tur negaidīti ieradāmies. Mums par pārsteigumu izrādījās, ka „Naktsvijolēs”  pieejama pat ūdens aerobika.


Viens no mūsu misijas uzdevumiem bija izveidot instalāciju cilvēka augumā, izveidojot burtus E C.  Šo uzdevumu veicām gan Jaunkalsnavas padomes bibliotēkā, iesaistot tur pat satiktos kalsnaviešus- visiem labi zināmo zāļu vīru Aivaru Francisku Līrumu, un vietējo slavenību Ivo Skaistkalnu, gan vietējos jauniešus, kuri mums neatteica palīdzību.

Viena no mūsu misijas lielākajām veiksmēm bija Ivo satikšana, pateicoties kuram mums izdevās atrast ļoti jaukas naktsmājas pie vietējās iedzīvotājas Ivetas Gercēnas, kura ar savu draugu Ivo Plato ļoti viesmīlīgi mūs uzņēma savā dzīvoklī, kā arī priecēja mūs pēc garas darba dienas ar karstu tēju un gardām vakariņām. Ja nebūtu Ivo, kurš mums palīdzēja atrast naktsmājas, pat iesaistot pagasta priekšsēdētāju Arti Mūrmani, mums nāktos klausīt vietējiem puišiem – Valteram Teilim, Sandim Bariņam, Ģirtam Eidukam (kurš mūsu fotogrāfiju pat publicēja sociālajā portālā draugiem.lv), un gulēt zem tilta, vai pamestā bārā, kā alternatīva tika minēta arī vecā skoliņa, kurā vajagot pastumt malā sasistos stiklus un „būtu tīri labi”, jo neviens netraucēšot - tur spokojoties!

Tā kā piesaistījām lielu uzmanību un mūs regulāri pavadīja vismaz 3 riteņbraucēji, kuri no mums neatkāpās ne soli līdz pat Ivetas dzīvoklim, izpelnījāmies arī vietējā „šerifa” Dzeņa kunga atgādinājumu ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Pēc nostāstiem – viņa modrajai acij garām nepaslīd neviens potenciālais pārkāpējs, un mēs nebijām izņēmums, jo no rīta tika ziņots, ka naktī pie mūsu mājas manīts trafarēts auto.

Pēc mūsu novērojumiem, kad satumst, Jaunkalsnavas miermīlīgajā pilsētiņā asfaltu sāk deldēt kāds puisis, tautā saukts par „Zirgu zagli”, kurš agresīvā manierē lodā pa pilsētiņa
s līkumainajām ielām sagādājot rūpestus Dzeņa kungam, kā noskaidrojām, ar dzīvniekiem šai iesaukai nav nekāda sakara – viņa vadītajam audi quattro vienkārši esot ļoti daudz zirgspēku, kurus viņš nevairās likt lietā, ikreiz iesēžoties savā auto.

Nobeigumā mēs gribam izteikt milzīgu pateicību visiem kalsnaviešiem par atsaucību un palīdzību, īpaši sirsnīgajai Ivetai un abiem atsaucīgajiem Ivo, ar kuru atbalstu mūsu nakts Jaunkalsnavā izvērtās par jautru un patīkamu piedzīvojumu.

Patiesā cieņā – Electrolux Latvia Ltd. Komandas „Delta” dalībnieki – Ildze, Dace, Mārtiņš un Kristaps


Misija izpildīta!

 


Ielādēju


 
      Atpakaļ