Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
86781

Dienas nometne “Knaģis 2018”Dienas nometne “Knaģis 2018”

No 11.-15.jūnijam biedrība “Kalsnavas Jaunieši” jau trešo gadu realizēja dienas nometni “Knaģis”. Šogad nometnes ietvarā 30 dalībniekiem no Kalsnavas un Madonas novada bija iespēja izzināt un iepazīt vidi un videi draudzīgu dzīvesveidu.

Katra diena tika aizvadīta citā zīmē. Pirmajā dienā dalībnieki “saknaģējās” un iepazinās viens ar otru caur dažādām neformālām un sportiskām aktivitātēm. Nometnes dalībnieki piespraužot katrs savu mērķi nometnei uzsvēra, ka vēlās iegūt jaunus draugus, kas caur nometnes programmu veiksmīgi tika īstenots. Lielākā daļa aktivitāšu bija balstītas uz savstarpējo komunikāciju un darbu grupās, iepazīstot vienam otru.

Otrajā dienā dalībnieki no ikdienā it kā nevejadzīgām lietām radīja prakstiskus priekšmetus, kā piemēram, masāžas kasti, kāmju māju, plauktiņu un putnu būri. Savus darbus dalībnieki prezentēja Kalsnavas arboretuma informācijas centra darbiniecēm, kas atzinīgi novērtēja bērnu veikumu.  Padies Kalanavas arboretumam par veiksmīgu sadarbību.

Trešajā dienā dalībnieki kopā ar biedrības “Domas Dabā” aktīvistu Helmutu Baņukalnu devās pārgājienā uz mežu. Pa ceļam Helmuts pārbaudīja bērnu erudīciju, spēju iejusties indiāņu lomās un spēju uzcelt savu māju, lai izdzīvotu mežā. Mājas tapa patiešām iespaidīgas, kā secināja Helmuts, dalībnieki izrādījās daudz radošāki, kā sākumā varēja likties.

Ceturtajā dienā devāmies eksursijā uz Sietiņiezi, vides izziņu centru “Vecupītes” un Beverīnas koka skulptūru parku. Dienas noslēgumā, atgriežoties no ekskursijas, dalībniekiem bija iespēja izpausties popielā un izdejoties diskotēkā.

Piektajā, noslēdzošajā dienā, dalībnieki kopā ar kokkopi Daini Kreili devās iepazīt Kalsnavā augošos kokus un meklēt Kalsnavas dižāko koku.Aizgājām līdz Teteru dižozolam, kas nomērot izrādījās veselus 6 metrus un 3 centmetrus plats. Noemtni noslēdzā ar atskatu uz piedzīvoto un kopīgu piemiņas lietu gatavošanu ar vecākiem.

“Knaģis 2018” darba grupa saka ielu paldies visiem iesaistītajiem,paldies dalībniekiem un vecākiem par uzticību un kopā pavadīto laiku. Emocijas visai vasari. 

Liels paldies nometnes darba grupai Lindai Ūdrei- Rizgai, Solvitai Vigulei, Santai Ružai brīvprātīgajām meitenēm- Sintijai Kopasovai un Adrijai Kairei.

Paldies Madonas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu nometnes tapšanai. Paldies Kalsnavas pagasta pārvaldei par transportu un telpu nodrošinājumu nometnes norisēm.

Uz tikšanos nākošajā gadā- “Knaģī 2019”.

Nometnes vadītājs Gatis Teilis

Ielādēju... 
      Atpakaļ