Kalsnavas pagasta pārvalde


Pārupes iela 2,
Jaunkalsnava, Kalsnavas pagasts, LV 4860,
Latvija

+37120371490,
kalsnava@madona.lv,
 
 

Aktualitātes

   
49951

Atstarojošās vestes Kalsnavas pamatskolas skolēniemKALSNAVAS PAMATSKOLAS SKOLĒNIEM DĀVĀ ATSTAROJOŠĀS VESTES

 

CSDD visā Latvijā uzsākusi kampaņu „REDZAMS, TĀTAD DZĪVS!”, kuras ietvaros sadarbībā ar biedrību „Latvijas Samariešu apvienība” notiek atstarojošo „gaismas vestu” masveida izdale Latvijas iedzīvotājiem.

Rūpējoties par Kalsnavas jaunāko iedzīvotāju drošību, mēs, biedrība „Kalsnavas jaunieši” nolēmām uzrunāt kampaņas organizatorus un ieteicām šādas vestes uzdāvināt visiem Kalsnavas pamatskolas 136 skolēniem, kam, sākoties tumšajam laikam, tās būtu ļoti nepieciešamas, jo vairumam skolēnu ceļu uz skolu nākas mērot pa slikti apgaismotām, neapgaismotām ielām vai ceļmalām. Nedaudz vēlāk saņēmām patīkamu ziņu- esam sadzirdēti un mums tiks uzdāvinātas vestes.

Kā zināms, kopš šī gada septembra ir stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes noteikumu 19. punktā, kuros teikts, ka diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvotās vietās, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas pārvietojas pa brauktuvi vai nomali, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem. Par šī punkta nepildīšanu var tikt izteikt brīdinājums vai piemērots naudas sods no 7-30 eiro.

Liels PALDIES Valsts policijas VRP Madonas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbiniekiem IVETAI VĀVEREI un GATIM KUŠĶIM par sadarbību un skolēnu izglītošanu drošības jautājumos.

Vislielākā pateicība CSDD   un biedrībai „ Latvijas Samariešu apvienība  par sagādātajām vestēm!

Aicinām arī vecākus rūpēties, lai gada tumšajā laikā tiktu lietotas atstarojošas vestes un būtu redzami uz ceļa, kā arī autovadītājus saglabāt modrību uz ceļiem.

Kampaņu organizē CSDD, Satiksmes ministrija un Valsts policija, atbalsta – apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Kampaņa tiek finansēta no OCTA līdzekļiem.

Linda Ūdre-Rizga

Ielādēju...
Ielādēju...
Ielādēju... 
      Atpakaļ